Legionowski: Kolejne sukcesy legionowskiego "Delfina". Michał Perl z 6 kolejnymi medalami

08:36, 16.02.2022 Źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie Aktualizacja: 19:40, 02.03.2022
Skomentuj Od lewej: Rafał Perl i  Michał Perl. Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie Od lewej: Rafał Perl i Michał Perl. Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Michał Perl wywalczył łącznie 6 medali - 4 złote i 2 srebrne - dorzucając do tego rekord świata podczas największych na świecie zawodów w zimowym pływaniu. Tak cenne trofea reprezentant Legionowa, jak i Powiatu Legionowskiego przywiózł z Głogowa, gdzie w dniach 3-6 lutego odbyły się IV Mistrzostwa Świata federacji IISA (International Ice Swimming Association).

W głogowskich zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 27 krajów. Pływacy ścigali się w basenie wybudowanym specjalnie na to wydarzenie na Odrze. Temperatura wody wynosiła około 3 stopni Celsjusza, natomiast temperatura powietrza nieco ponad 1 stopień.

Zawodnik UKS "Delfin" Legionowo Michał Perl już od czterech lat pływa w zimnych wodach. W 2019 roku z Mistrzostw Świata w Rosji wrócił z 6 medalami oraz 1 rekordem świata na 50 m stylem klasycznym.

Michał Perl z 6 medalami

Michał startował łącznie w 6 konkurencjach indywidualnych. Pierwszego dnia wystartował na swoim koronnym dystansie, czyli 50 m stylem klasycznym. Tym razem o 0,22 s przegrał z Niemcem Tobiasem Wybierkiem. Czas, który uzyskał Michał to 33,06 s, co dało mu srebrny medal w kategorii Open oraz wiekowej (25-29 lat).

Drugiego dnia sytuacja odmieniła się. Zawodnicy startowali na dystansie 100 m stylem klasycznym i tym razem Michał wywalczył mistrzostwo świata zarówno w kategorii Open oraz wiekowej. Do rekordu świata na tym dystansie zabrakło zaledwie 0,43 s. Czas, który dał złoty medal to 1:13,23 s.

Ostatniego dnia zawodów było najciężej. Powodem utrudnień był padający deszcz i silny wiatr. W takich warunkach nasz zawodnik wystartował w 3 konkurencjach, gdzie w dwóch zajął czwarte miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Ostatnim wyścigiem było 50 m stylem dowolnym, gdzie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Michał Perl zdobył tytuł mistrz świata w kategorii Open oraz wiekowej. Ustanowił on również nowy rekord świata na tym dystansie. Obecnie wynosi on 26,24 s.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie)