Zamknij
REKLAMA

Legionowo: Targowisko miejskie ponownie od 2 maja. Duże zmiany dla kupujących i sprzedających

10:04, 27.04.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Od najbliższej soboty (2.05) ponownie otwarte będzie targowisko miejskie w Legionowie - informuje w komunikacie miejska spółka KZB. Targ czynny będzie we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 7:00 do 15:00. Zgodnie z ogólnymi przepisami obowiązywać będą godziny dla seniorów. Poza tym kupujących i sprzedających czekają spore ograniczenia.Otwarcie miejskiego targowiska dotyczy wyłącznie standardowych dni targowych - to jest wtorku, czwartku i soboty. Niedzielny kiermasz w dalszym ciągu jest zawieszony. Jak informuje KZB - do odwołania.

Na terenie targowiska, do odwołania, będzie można handlować jedynie artykułami spożywczymi, rolnymi, a także roślinami, chemią i kosmetykami. Niestety na targu w dalszym ciągu nie kupimy np. odzieży, czy elektroniki.

Godziny dla seniorów i inne obostrzenia


Co bardzo ważne, na targowisku miejskim obowiązywać będą, zgodnie z ogólnymi przepisami, tak zwane godziny dla seniorów (od 10:00 do 12:00).

Każdy plac targowy będzie miał wyraźnie oznaczone wejście, którym wpuszczani będą klienci:


  • "Mój Rynek" - wejście od ul. Wysockiego,

  • Place "B", "C" oraz "D" - wejścia od ulic Wysockiego i Sobieskiego,

  • Plac "E" (rynek hurtowy) - wejście od ul. Krasińskiego.


Przed każdym wejściem znajdować się będzie pojemnik z płynem dezynfekującym dla klientów. Będą tam stać również będą pracownicy KZB, którzy kontrolować będą liczbę wpuszczanych osób.

Ważne informacje! Przeczytaj nim wybierzesz się na targ


Ilość osób będzie proporcjonalna do liczby stanowisk w stosunku 1:4 (nie wliczając sprzedawców).

W oczekiwaniu na wejście na teren targowiska należy zachować bezpieczną odległość minimum 2 m od kolejnej osoby. Wszystkie osoby przebywające na targowisku zobowiązane będą do noszenia rękawiczek ochronnych oraz zakrycia ust i nosa za pomocą maski ochronnej, chusty, szalika lub innego zabezpieczenia. Osoby niespełniające tego wymogu nie będą wpuszczane na teren targowiska.

Zabrania się dotykania towarów oraz wprowadzania zwierząt na teren targowiska. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez pracowników KZB Legionowo Sp. z o.o. oraz służb porządkowych a w przypadku zauważenia braku przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa należy taką sytuację niezwłocznie zgłosić. Nad przestrzeganiem ograniczeń oraz zasad bezpieczeństwa zarówno przez sprzedających i kupujących czuwać będą pracownicy KZB Legionowo Sp. z o.o. oraz służby porządkowe. W razie konieczności lub też w przypadku zaobserwowania braku przestrzegania zaleceń zarówno przez sprzedających jak i kupujących może zostać zmniejszony limit osób przebywających na targu.

Osoby przeziębione, chore, o zmniejszonej odporności powinny zostać w domach dla bezpieczeństwa własnego oraz innych mieszkańców.

Informacje dla sprzedawców


Dużo zmian czeka także osoby handlujące na legionowskim targu. Z informacji przekazanych przez KZB wynika, że nie będzie obowiązywał dotychczasowy podział stoisk.

W celu ustalenia numeru stanowiska należy skontaktować się telefonicznie z Biurem Targowiska Miejskiego od wtorku do czwartku w godz. 07:00 - 15:00 pod nr tel. 22 774 94 05 lub osobiście. Opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującym na targowisku regulaminem.

/red./

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%