Zamknij
REKLAMA

Nawet 30 tys. zł na założenie własnej działalności. Wnioski do 7 kwietnia

13.57, 05.04.2022 Redakcja Aktualizacja: 14.05, 05.04.2022
Skomentuj Zdjęcie poglądowe, fot. pixabay.com
REKLAMA

Nawet 30 tys. złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy powiatu legionowskiego, którzy planują otwarcie własnej działalności gospodarczej. Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie prowadzi już nabór wniosków. Można je składać tylko do 7 kwietnia.

O dofinansowanie na otwarcie własnej działalności gospodarczej mogą się starać osoby powyżej 30. roku życia, pozostające bez pracy, które są zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legionowie. 

Jakie warunki trzeba spełnić aby mieć szansę na otrzymanie dofinansowania?

W najlepszej sytuacji są osoby w wieku 50 lat i więcej. W ich przypadku nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków - poza tym, aby być osobą zarejestrowaną w legionowskim pośredniaku jako osoba bezrobotna. Podobnie rzecz się ma z kobietami. One także nie muszą spełniać dodatkowych warunków.

W przypadku mężczyzn w wieku od 30 do 49 lat obowiązują dodatkowe kryteria. Na dofinansowanie mają szansę:

  • osoby zarejestrowane jako bezrobotne nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy (licząc od dnia ostatniej rejestracji),
  • osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych (wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące lub średnie zawodowe),
  • osoby z niepełnosprawnościami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Ile pieniędzy można otrzymać?

Maksymalna kwota dofinansowania to 30 tys. zł. Pieniądze na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.

Gdzie można zasięgnąć dodatkowych informacji?

Dodatkowe informacje na temat naboru wniosków oraz kryteriów, jakie trzeba spełnić znaleźć można na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie - kliknij link TUTAJ.

Informacje można także uzyskać drogą telefoniczną pod numerem 22 764 03 11.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%