Zamknij
REKLAMA

Jak szybki internet możesz mieć w domu? Jest specjalna mapa!

15.00, 12.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 15.54, 12.01.2023
Skomentuj Zdjęcie poglądowe, fot. pixabay.com
REKLAMA

Mieszkańcom powiatu legionowskiego przypominamy o specjalnej mapie, na której można sprawdzić, jaki dostęp do internetu jest oferowany w miejscu naszego zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej. Mapa została stworzona przez rząd i ma ułatwić Polakom dostęp do sieci. Co ważne, można na niej także zgłosić zapotrzebowanie na szybki internet pod danym adresem.

Rządową mapę prezentującą możliwości instalacji szerokopasmowego internetu znajdziemy pod adresem internet.gov.pl. Korzystanie z niej jest bardzo proste.

Jeśli chcemy sprawdzić, czy pod interesującym nas adresem możemy zamówić usługę dostępu do internetu, należy w wyszukiwarkę wpisać adres. Jeśli instalacja jest możliwa wyświetli się lista operatorów z danymi kontaktowymi do nich oraz maksymalna prędkość oferowana w danej lokalizacji.

Jeśli w danej lokalizacji nie ma obecnie możliwości podłączenia do internetu, można skorzystać z opcji “Zgłoś potrzebę dostępu do internetu”. Aby zgłosić swój adres należy wcześniej zalogować się swoim profilem zaufanym.

Dlaczego powstała mapa dostępu do internetu?

System Informacyjny o dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego powstał, aby umożliwić mieszkańcom Polski dostęp do usług internetu szerokopasmowego, a dostawcom tego rodzaju usług dać możliwość dopasowania planów rozbudowy sieci do realnych potrzeb mieszkańców. System jest bazą danych, która gromadzi informacje o dostępności usług internetu stacjonarnego na podstawie zgłoszeń od obywateli oraz usługodawców internetowych.

System powstał na zlecenie rządu i jest niezależny od operatorów telekomunikacyjnych.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%