Zamknij
REKLAMA

Prawie 100 tys. zł dla strażaków ochotników z powiatu legionowskiego

11:16, 23.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Zdjęcie poglądowe, fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Prawie 100 tys. zł trafi do strażaków ochotników z terenu powiatu legionowskiego. Dofinansowanie przyznał im Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Które jednostki dostaną dodatkowe pieniądze i na co je wydadzą?

Tym razem dotację otrzymają dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego. 

OSP Jabłonna otrzyma z Samorządu Mazowsza dofinansowanie na kwotę blisko 20 tys. zł. Druhowie przeznaczą je na zakup sprzętu specjalistycznego oraz środków ochrony osobistej strażaka.

OSP Legionowo zostanie wsparte kwotą 80 tys. zł. Pieniądze zostaną wydane na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego.

Mazowsze dla straży pożarnych

W ramach programu “Mazowsze dla straży pożarnych”, samorząd województwa mazowieckiego dofinansowuje zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej czy remonty strażnic. Na majowym sejmiku radni zdecydowali o przyznaniu wsparcia na modernizację 240 budynków. 

- Teraz 265 gmin otrzymało wsparcie w wysokości ponad 11,8 mln zł na zakup profesjonalnego wyposażenia dla 463 jednostek OSP. W ramach tego programu wsparcia 84 gminy zakupią aż 94 samochody, natomiast 181 gmin przeznaczy wsparcie na zakup specjalistycznego sprzętu. W subregionie warszawskim wschodnim dofinansowanie w wysokości blisko 1,9 mln zł otrzymało aż 60 jednostek OSP - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W ramach programu gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 100 tys. zł na zakup nowego ciężkiego lub średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu strażackiego i 50 proc. wsparcia na zakup nowego sprzętu specjalistycznego czy środków ochrony strażaka w wysokości maksymalnie 20 tys. zł.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%