Zamknij
REKLAMA

Będzie komunikacyjny paraliż? 4 lipca na kilka dni zamykają DK61 w Michałowie - Reginowie!

13:05, 22.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Droga Krajowa nr 61 w Michałowie-Reginowie (gm. Wieliszew). Fot. Legio24.pl
REKLAMA

Rozpoczynają się prace związane z przebudową Drogi Krajowej nr 61, na odcinku od Legionowa do miejscowości Zegrze Południowe (gmina Nieporęt). Na początek drogowcy zdemontują wiadukt kolejowy w Michałowie - Reginowie. Niestety wiąże się to z koniecznością całkowitego zamknięcia DK61 dla ruchu kołowego. Ruchliwa trasa będzie nieprzejezdna już od poniedziałku, 4 lipca. Jak długo potrwają utrudnienia?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała pierwszą decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy DK61 na odcinku Legionowo - Zegrze. Dotyczy ona rozbiórki istniejącego wiaduktu kolejowego i wybudowania nowego obiektu. Prace mają się rozpocząć w poniedziałek, 4 lipca.

Zamknięcie drogi, a później ruch wahadłowy

W celu demontażu konstrukcji wiaduktu kolejowego, biegnącego nad DK61, niezbędne jest zamknięcie drogi - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Będzie ona wyłączona z ruchu przez 3 dni - pomiędzy 4 lipca (od godz. 00:01) a 6 lipca (do godz. 23:59).

Wyznaczono objazdy

Podstawowy objazd poprowadzony będzie przez Wieliszew - ul. Nowodworską (DW632) i ul. Modlińską (DW631)

Zalecany objazd dla pojazdów:

  • poniżej 3,5 t: z Legionowa ul. Strużańską (DW632) do m. Rembelszczyzna ul. Jana Kazimierza (DW633), następnie w m. Nieporęt ul. Zegrzyńską (DW631),
  • poniżej 20 t: z Legionowa ul. Strużańską (DW632) do m. Marki al. Piłsudskiego (DW629), następnie ul. Zegrzyńską (DW631).

Przypominamy, że w związku z budową ronda na ulicy Kościelnej w Wieliszewie obowiązuje tam ruch wahadłowy (prace potrwają do końca sierpnia)

DK61 powinna być przejezdna ponownie od 7 lipca, jednak to nie koniec utrudnień dla kierowców.

Między 7 lipca (od godz. 00:01) a 13 lipca (do godz. 22:00) ruch na DK61 będzie prowadzony wahadłowo po istniejącej jezdni.

- W pozostałym okresie trwania inwestycji, ruch odbywać się będzie po istniejącej jezdni, a następnie przekierowany zostanie na nowo wybudowaną jezdnię tymczasową - informuje w komunikacie GDDKiA.

Pociągi nie pojadą już do Radzymina

Jak zaznaczają drogowcy, prowadzone roboty będą miały też wpływ na funkcjonowanie transportu kolejowego. Od 1 lipca do 31 października zamknięty będzie tor szlakowy pomiędzy Wieliszewem a Radzyminem wraz z wyłączeniem napięcia sieci trakcyjnej. Przewoźnicy kolejowi zapewnią komunikację zastępczą.

Koniec “wąskiego gardła” na DK61

W ramach umowy wykonawca rozbuduje 4,5 km istniejącej drogi krajowej nr 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powstaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł.

Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

[ZT]116803[/ZT]


 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%