Zamknij
REKLAMA

Dzieci jadą na wycieczkę? Poproś policję, by skontrolowała autokar i kierowcę

11:52, 21.06.2022 | Źródło: KPP Legionowo
Skomentuj Dzieci jadą na wycieczkę? Poproś policję, by skontrolowała autokar i kierowcę. Fot. KPP Legionowo
REKLAMA

Trwa ostatni tydzień roku szkolnego, a przed nami ponad dwa miesiące wakacji. To czas wycieczek i wyjazdów na letni wypoczynek. Policjanci z legionowskiej komendy przypominają więc wszystkim rodzicom, że przed wyjazdem dzieci w dalszą drogę, warto poprosić o prewencyjną kontrolę zarówno autokaru, jak i kierowcy. Kontrole takie, na wniosek rodziców, przeprowadzają funkcjonariusze ruchu drogowego.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, prośby o kontrole autokarów wiozących dzieci na wypoczynek należy wcześniej zgłaszać.

Można to zrobić pisemnie lub telefonicznie pod numerem 47 724 82 20 - od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do16.00 lub całodobowo u dyżurnego KPP Legionowo pod numerem 47 724 82 13.

Kontrole przeprowadzane są w godzinach od 6:30 do 8:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B. 

Czas kontroli wynosi od 15 do 20 minut.

- Po każdej kontroli policjanci wystawiają kierowcy lub przewoźnikowi protokół. Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu.

 

To, czy autokar został skontrolowany można zweryfikować dzwoniąc do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie - tel. 47 724-82-13

- czytamy w informacji legionowskich policjantów.
 

(Źródło: KPP Legionowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%