Zamknij
REKLAMA

Zaczynają się prace przy przebudowie ostatniego odcinka DK61 do Zegrza. Pojawią się utrudnienia dla kierowców

16:42, 20.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Zaczynają się prace przy przebudowie ostatniego odcinka DK61 do Zegrza. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

We wtorek (21.06) na Drodze Krajowej nr 61, w okolicy wiaduktu kolejowego w Michałowie-Reginowie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna tym samym pierwsze prace związane z przebudową drogi na odcinku od Legionowa do Zegrza Południowego (gmina Nieporęt).

Utrudnienia, jak wynika z komunikatu GDDKiA na razie nie powinny być duże. - Roboty będą obejmowały obszar poza jezdnią - w poboczu i terenie zielonym. Wykonywane będą przekopy kontrolne oraz platformy robocze - czytamy w komunikacie. Pewne jest jednak to, że w miarę postępu prac organizacja ruchu będzie zmieniana, a kierowcy muszą szykować się na 2 lata utrudnień na wspomnianym odcinku.

[ZT]116823[/ZT]

Wtorkowa zmiana w organizacji ruchu zapoczątkuje przebudowę ostatniego "wąskiego gardła" na DK61 w powiecie legionowskim. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie wystąpią opóźnienia w realizacji inwestycji, przebudowany odcinek DK61 powinien być gotowy w II kwartale 2024 roku.

Jakie prace są planowane?

Przebudowa obejmie 4,5 km odcinek Drogi Krajowej nr 61 - od Legionowa do Zegrza Południowego. Droga będzie poszerzona do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi.

Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu Płd., na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł z estakadami nad drogą wojewódzką. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wymieniony zostanie również, przebiegający nad DK61, wiadukt kolejowy. Na czas rozbiórki starej konstrukcji wiaduktu i budowy nowej, przez okres około 3 miesięcy linia kolejowa biegnąca w kierunku Nieporętu ma być nieczynna. 

Całkowity koszt przebudowy DK61 od Legionowa do Zegrza to 266 mln 300 tys. zł.

Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższej wiadomości:

[ZT]116310[/ZT]

[ZT]99759[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%