Zamknij
REKLAMA

Legionowski: Strażacy podsumowali swoje święto

09:37, 16.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Legionowie. Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie
REKLAMA

W sobotę (14.05) strażacy z terenu powiatu legionowskiego obchodzili swoje święto. Przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP zorganizowano uroczysty apel, następnie ulicami miasta przejechała parada wozów strażackich. Kiedy samochody wróciły do strażnicy, mieszkańcy mogli wziąć udział w pikniku, podczas którego można było zobaczyć, jak wygląda praca strażaka. Relację z tego wydarzenia na bieżąco publikowaliśmy na łamach Legio24.pl. Teraz sprawdźmy, jak swoje święto podsumowują sami strażacy.

Na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie ukazała się relacja z obchodów Powiatowego Dnia Strażaka, którą opracował rzecznik prasowy jednostki, mł. bryg. Łukasz Szulborski. Poniżej jej treść:

Apel okolicznościowy odbył się na placu zewnętrznym Komendy przy ul. Jagiellońskiej. Meldunek o rozpoczęciu przyjął Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Artur Gonera, po czym dokonał przeglądu pododdziału i przywitał się z pocztami sztandarowymi.

Następnie został odegrany hymn narodowy i nastąpiło podniesienie flagi państwowej.  W kolejnej części uroczystości st. bryg.  Radosław Parapura Komendant Powiatowy PSP w  Legionowie przywitał wszystkich przybyłych gości.

 

Pierwszym elementem apelu było ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek OSP z terenu powiatu legionowskiego. Do ślubowania i pasowania na członka MDP przystąpiło 56 druhów.

 

Dzień strażaka to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, poprzez wręczenie odznaczeń, awansów w stopniu oraz wyróżnienia za trud codziennej pracy strażaków i osób zaangażowanych w sprawy pożarnictwa.

 

Z okazji święta Dnia Strażaka wręczono wyróżnienia: Medale za Zasługi Dla Pożarnictwa, Odznaki Strażak Wzorowy oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza,  Dyplomy z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań, medale okolicznościowe przyznane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Wyróżniono również funkcjonariuszy KP PSP w Legionowie za działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu legionowskiego oraz miasta Legionowo.

 

Następnie głos zabierali goście przybyli na uroczysty apel (przedstawiciele władz samorządowych, instytucji państwowych, organizacji społecznych) składając gratulacje awansowanym, wyróżnionym i odznaczonym strażakom.

 

W imieniu awansowanych i wyróżnionych strażaków głos zabrał  kpt. Mateusz Raducki, który podziękował przełożonym za docenienie zaangażowania strażaków w wypełnianiu obowiązków służbowych.

 

Po uroczystym apelu ulicami Legionowa przejechała parada wozów strażackich prezentując potencjał ratowniczy Straży Pożarnych z terenu powiatu.

 

mł. bryg. Łukasz Szulborski
 

 

[ZT]116426[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%