Zamknij
REKLAMA

Nocna pomoc lekarska w Legionowie: Pediatry być nie musi. Niewykluczone, że to szpital WIM przejmie świadczenie tej usługi

11:54, 13.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Przychodnia ZOZ Legionowo przy ul. Sowińskiego - główne wejście. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Redakcja Portalu Legio24.pl w ostatnich dniach odbiera wiele sygnałów od Czytelników w kwestii organizacji na terenie powiatu legionowskiego nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Wiele zastrzeżeń dotyczyło tego, że w przychodni przy Sowińskiego 4, gdzie taka pomoc jest realizowana, nie dyżuruje pediatra. - Gdzie mam w nocy iść z dzieckiem do lekarza, jeśli zajdzie taka potrzeba? - pytała jedna z matek, która zadzwoniła do naszej redakcji. O sprawę postanowiliśmy zapytać urzędników ze Starostwa Powiatowego, które nocną pomoc organizuje.

W czwartek (12.05) rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Legionowie, Joanna Kajdanowicz przesłała do naszej redakcji informację, z której wynika że dyżurującego w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej w Legionowie pediatry wcale być nie musi. Nie przewiduje tego kontrakt, jaki ma podpisany z Narodowym Funduszem Zdrowia przychodnia przy ul. Sowińskiego 4.

Umowa wiążąca ZOZ ,,Legionowo" sp. z o.o. z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, zawarta w 2017 roku i dotycząca świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ), nie nakłada na placówkę obowiązku udzielania świadczeń przez lekarza pediatrę.

 

Dyżury lekarzy pediatrów są realizowane, jeżeli wskazani specjaliści lub lekarze w trakcie specjalizacji zgłaszają gotowość dyżurowania w ramach NiSOZ.

 

Jest to działanie realizowane, aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu, niejako dodatkowo

- informuje rzeczniczka legionowskiego starostwa, Joanna Kajdanowicz.

Nocną i świąteczną pomoc lekarką w powiecie legionowskim przejmie szpital WIM?

Wszystko wskazuje na to, że zarządzana przez Starostwo Powiatowe w Legionowie przychodnia ZOZ “Legionowo” może niebawem zaprzestać świadczenia mieszkańcom nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Obecny kontrakt z NFZ na realizowanie tej usługi wygasa z końcem września i przychodnia może go nie przedłużyć.

- Zarząd Powiatu w Legionowie oraz kierownictwo ZOZ „Legionowo” prowadzą rozmowy z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie, dotyczące możliwości przejęcia tego zadania przez Filię WIM – Szpital w Legionowie. Obecnie rozmowy są w toku - przekazała redakcji Portalu Legio24.pl Joanna Kajdanowicz.

Jeśli rozmowy przebiegną pomyślnie, to od 1 października nocną i świąteczną pomoc medyczną mieszkańcy powiatu legionowskiego otrzymają w nowym legionowskim szpitalu, mieszczącym się przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%