Zamknij
REKLAMA

Serock: 3,5 mln zł dofinansowania z UE na wodociągi i kanalizację

11.44, 22.09.2022 Redakcja
Skomentuj Stacja uzdatniania wody. Zdj. ilustracyjne, źródło: UMiG Serock
REKLAMA

Budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jachranka oraz przebudowę stacji uzdatniania wody w Stasim Lesie w całości sfinansuje Unia Europejska. Umowę w tej sprawie serocki magistrat podpisał w poniedziałek (19.09). W sumie z budżetu wspólnoty na ten cel zostanie przeznaczone ponad 3,5 mln zł.

Dwie ważne serockie inwestycje - przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody w miejscowości Stasi Las oraz budowę kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Jasnej w miejscowości Jachranka sfinansuje Unia Europejska - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.

Pomoc finansowa w wysokości ponad 3,5 mln złotych zostanie wypłacona w dwóch transzach - po zakończeniu poszczególnych etapów realizacji inwestycji, zaplanowanych na 2023 i 2024 r. 

Źródłem finansowania zadania jest Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich objęty PROW na lata 2014-2020, co oznacza, że całość zaplanowanych wydatków zostanie sfinansowania ze środków UE. 

- czytamy w komunikacie UMiG w Serocku.

Co zostanie dokładnie zrobione?

W ramach planowanej inwestycji stacja uzdatniania wody w Stasim Lesie zostanie zmodernizowana. Powstanie nowa studnia głębinowa oraz zainstalowane zostaną nowe urządzenia technologiczne służące uzdatnianiu wody. Realizacja obejmie także teren Jachranki poprzez wybudowanie tam sieci kanalizacji w ul. Jasnej.

Umowę w sprawie przyznania dotacji podpisano w poniedziałek, 19 września.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%