Zamknij
REKLAMA

Problemy ze znakami drogowymi na ul. Wysockiego w Legionowie. Interwencja Czytelnika

06.15, 22.11.2022 Redakcja Aktualizacja: 16.06, 22.11.2022
Skomentuj Po opadach śniegu przejście dla pieszych stało się niewidoczne dla kierowców jadących od ul. Sowińskiego. Fot. Czytelnik
REKLAMA

We wrześniu nieznany sprawca zniszczył znak drogowy, informujący kierowców o przejściu dla pieszych znajdującym się na ul. Wysockiego w Legionowie, w pobliżu stacji paliw Orlen. Sprawa została zgłoszona miejskim urzędnikom. Służby drogowe przyjechały i zdemontowały zniszczony znak. Niestety w jego miejsce nie zamontowano nowego. Efekt? Po opadach śniegu przejście dla pieszych było niewidoczne dla kierowców jadących od strony ul. Sowińskiego. A sezon zimowy przed nami.

O sprawie poinformował naszą redakcję jeden z Czytelników. 

W sobotę w Legionowie spadł śnieg. Na załączonym zdjęciu jest przejście dla pieszych na ulicy Wysockiego 2A, przy myjni i stacji Orlen. Ale o tym iż w tym miejscu jest przejście, wiedzą miejscowi piesi i kierujący jadący od ulicy Ogrodowej (jest znak pionowy), natomiast dla jadących od ulicy Sowińskiego przejście przestało istnieć bo znaku brak.

- pisze do redakcji Legio24.pl Czytelnik, który dołączył do korespondencji fotografie obrazujące stan przejścia dla pieszych na ul. Wysockiego.

Czytelnik informuje naszą redakcję, że zgłaszał w ratuszu uszkodzenie znaku. Stary, złamany znak został zabrany przez drogowców, ale nowego nie postawiono do tej pory. Według jego relacji, uszkodzenie znaku miało miejsce ponad dwa miesiące temu.

Uszkodzony znak drogowy. Fot. Czytelnik

Przy okazji mieszkaniec zauważa, że w bezpośredniej okolicy tego przejścia rośnie krzew ograniczający widoczność.

Ponadto po drugiej stronie przejścia - niby niewielki krzaczek ale całkowicie ogranicza widoczność kierującym jak i pieszym. Żeby rozejrzeć się czy nic nie jedzie, trzeba wejść bezpośrednio na przejście. Poza tym krzaczek ten zasłania również widoczność znaku nadjeżdżającym kierującym od ulicy Ogrodowej.

Uszkodzony znak drogowy. i krzew ograniczający widoczność. Fot. Czytelnik

Na koniec nasz Czytelnik zwrócił uwagę na na brak innego, równie ważnego znaku drogowego w tej okolicy.

- Od dawna brak jest znaku “ustąp pierwszeństwa” (A-7) przy skrzyżowaniu z ulicą Wysockiego (Ogrodowa Residence). W pewnych okolicznościach brak tego znaku sugeruje skrzyżowanie równorzędne. 

- zauważa Czytelnik.

Wysłaliśmy do Urzędu Miasta Legionowo pytanie, kiedy oznakowanie zostanie naprawione. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, wrócimy do tematu.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%