Zamknij
REKLAMA

Toalety i biletomaty na wyremontowanych węzłach przesiadkowych w Legionowie. Kiedy skorzystamy?

16.45, 17.11.2022 Redakcja Aktualizacja: 17.40, 17.11.2022
Skomentuj Biletomaty na węzłach przesiadkowych wciąż nie działają, fot. Legio24.pl
REKLAMA

Minął miesiąc od otwarcia węzła przesiadkowego przy ul. Sowińskiego w Legionowie i półtora miesiąca od otwarcia podobnego obiektu na os. Młodych. Niestety pasażerowie w dalszym ciągu nie mogą korzystać ze wszystkim znajdujących się tam urządzeń, między innymi biletomatów. Nie działają także nowe toalety. Postanowiliśmy zapytać w Urzędzie Miasta Legionowo o przyczynę opóźnień i termin ich uruchomienia. Mamy już odpowiedź.

Na pytania prasowe redakcji Legio24.pl odpowiedział Kamil Stępkowski z Referatu Kultury i Współpracy UM Legionowo. Zapewnił on, że wszystkie urządzenia będące na wyposażeniu węzłów przesiadkowych powinny działać do końca tego roku. Jedne szybciej, inne później, ale prace związane z ich uruchomieniem trwają.

Kiedy kupimy bilet w biletomacie?

Kwestie związane z biletomatem dotyczą operatora. Nie jest nim miasto a firma współpracująca z ZTM. Jednakże jesteśmy już po rozmowach, a umowa powinna zostać podpisana w tym tygodniu. Standardowo uruchomienie biletomatu zajmuje później 14 dni. 

- pisze w odpowiedzi na nasze pytania Kamil Stępkowski z UM Legionowo.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie biletomaty znajdujące się na terenie węzłów przesiadkowych powinny więc zacząć działać najpóźniej na początku grudnia.

Toalety

Szybciej podróżni będą mogli natomiast skorzystać z toalet. Według zapewnień Urzędu Miasta Legionowo, toalety znajdujące się na terenie węzłów przesiadkowych powinny zostać uruchomione do końca przyszłego tygodnia, czyli do 27 listopada.

Co bardzo istotne, przynajmniej na początku, będą one bezpłatne.

Same opłaty za toalety mają swoich przeciwników, jak i zwolenników. Ci drudzy twierdzą, że funkcjonowanie choćby niewielkich opłat pozytywnie wpływa na stan czystości obiektów, bo odwiedzają je wtedy głównie osoby "za potrzebą", a nie przypadkowi "goście".

Toaleta na węźle przesiadkowym na os. Młodych w Legionowie. Fot. Legio24.pl

Co z ładowarkami do smartfonów?

W komentarzach pod jednym z artykułów Legio24.pl, dotyczących węzłów przesiadkowych, pojawiła się informacja od jednego z Czytelników, że ładowarki do smartfonów nie działają. O tę kwestię także zapytaliśmy w ratuszu. Zdaniem urzędników powinny one jednak działać bez problemu.

Ładowarki usb oraz indukcyjne powinny funkcjonować normalnie, podczas ostatniej weryfikacji działały prawidłowo. Sprawdzimy je jednak po otrzymanych od Pana informacjach. Jeśli zostaną one potwierdzone zgłosimy problem wykonawcy w ramach gwarancji.

- zapewnia Kamil Stępkowski z Referatu Kultury i Współpracy UM Legionowo.

Dlaczego nie wszystko działa od początku?

Z informacji otrzymanej z Urzędu Miasta Legionowo wynika, że celem urzędników było jak najszybsze uruchomienie pętli autobusowych. Chodziło o zakończenie utrudnień dla pasażerów, którzy musieli korzystać z tymczasowych przystanków autobusowych.

Na koniec przypomnijmy, że do niedziałającej infrastruktury na węzłach przesiadkowych zaliczyć jeszcze trzeba stacje do ładowania pojazdów - o sprawie pisaliśmy w poniższym artykule:

[ZT]118120[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%