Zamknij
REKLAMA

W Legionowie nie działa obecnie żadna miejska stacja ładownia pojazdów elektrycznych

11.50, 16.11.2022 Redakcja Aktualizacja: 12.43, 16.11.2022
Skomentuj Parking "Parkuj i Jedź" przy stacji PKP Legionowo Piaski (ul. Szwajcarska). Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych, znajdująca się przy ul. Szwajcarskiej, na parkingu "Parkuj i Jedź", w pobliżu stacji PKP Legionowo Piaski, jest od pewnego czasu nieczynna. Jak informuje Urząd Miasta Legionowo powodem jest awaria. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ona usunięta.

Pod koniec października jeden z czytelników poinformował redakcję portalu Legio24.pl o niedziałającej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zlokalizowanej przy ul. Szwajcarskiej. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego została ona wyłączona. Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do legionowskiego ratusza. Z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy z magistratu wynika, że taki stan rzeczy to wynik awarii.

W dniach z 27 na 28 października br. stacja nie funkcjonowała w związku z pracami operatora. Natomiast dzień później (29.10) otrzymaliśmy od niego informację o awarii stacji. Pomimo kolejnych prób jej restartowania awaria okazała się na tyle poważna, że uniemożliwia jej funkcjonowanie. Dlatego 7 listopada zwróciliśmy się do operatora o przegląd, przeprowadzenie diagnostyki oraz ocenę i ustalenie uszkodzenia. Do chwili obecnej (15.11) nie otrzymaliśmy jeszcze raportu z tych czynności.

- poinformował Kamil Stępkowski z Referatu Kultury i Współpracy Urzędu Miasta Legionowo.

Na razie nie wiadomo, kiedy stacja zostanie naprawiona.

Bez pełnej mocy

Jeszcze przed awarią, stacja ładowania pojazdów przy ul. Szwajcarskiej działała z ograniczoną mocą, na co także zwrócił uwagę nasz czytelnik. Taka sytuacja może występować również po usunięciu awarii. Jak się okazuje winę za to ponosi energetyczna spółka PGE. Jak informuje ratusz, sprzedawca energii elektrycznej nie podłączył bowiem jeszcze do stacji docelowego zasilania. Według zapewnień legionowskiego magistratu docelowe zasilanie stacji powinno zostać wykonane do końca bieżącego roku.

Gniazda działają z ograniczoną mocą. Jest to spowodowane brakiem odpowiedniego przyłącza, które już dawno powinno zostać założone przez państwową spółkę PGE. Umowa na ten cel została zawarta podczas budowy parkingu (była aneksowana). Zgodnie z obecnymi zapisami przyłącze powinno zostać wykonane do końca bieżącego roku. Na co liczymy.

- pisze w odpowiedzi na zapytanie prasowe Kamil Stępkowski z UM Legionowo.

Na chwilę obecną, pomimo tego, że w Legionowie mamy 3 miejskie stacje ładowania pojazdów elektrycznych, żadna z nich nie działa.

[ZT]118120[/ZT]

[ZT]117632[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%