Zamknij
REKLAMA

Legionowski ratusz ma nowy referat. Czym się zajmie?

16.30, 03.10.2022 Redakcja Aktualizacja: 08.41, 04.10.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: arch. Legio24.pl
REKLAMA

W poniedziałek (3.10) Urząd Miasta Legionowo wzbogacił się o nowy referat - Informacji i Dostępności. Czym zajmą się jego pracownicy?

Do zadań i kompetencji nowego Referatu Informacji i Dostępności, jak czytamy w zarządzeniu prezydenta, należy przede wszystkim dbanie o treść zawartą w Biuletynie Informacji Publicznej oraz zarządzanie nim. Pracownicy nowego referatu będą także w tym zakresie współpracować z innymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta. 

- W referacie zatrudnione zostały dwie osoby, które do tej pory pracowały w Biurze Rady Miasta. Nie było więc potrzeby zatrudniania nowych urzędników

- przekazała w rozmowie z redakcją Legio24.pl Anna Szwarczewska, kierownik Referatu Kultury i Współpracy Urzędu Miasta Legionowo. Jak dodała urzędniczka, utworzenie referatu ma związek z coraz bardziej postępującą cyfryzacją i coraz liczniejszymi obowiązkami w tym zakresie. Dlatego zdecydowano się na powołanie odrębnej komórki, która będzie dbała o szeroko pojętą dostępność danych.

W kompetencjach nowego referatu znalazło się również wysyłanie uchwał Rady Miasta Legionowo do Redakcji Dziennika Urzędowego Województwa Mazowieckiego i do Regionalnej Izby Obrachunkowej. To zadanie będzie realizowane we współpracy z Biurem Rady Miasta.

Dodatkowo pracownicy Referatu Informacji i Dostępności prowadzić będą zbiór aktów prawa miejscowego na portalu www.prawomiejscowe.pl oraz koordynować elektroniczną ewidencję umów Urzędu Miasta Legionowo, na podstawie informacji umieszczanych przez komórki organizacyjne Urzędu.

Zarządzenie w sprawie utworzenia nowego referatu prezydent miasta, Roman Smogorzewski podpisał w poniedziałek (26.09). Weszło ono w życie 3 października. 

Kierownikiem Referatu Informacji i Dostępności została Agnieszka Przybysz.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%