Zamknij
REKLAMA

Legionowski Lidl na celowniku złodziei. Łupem padały "Lidlomixy"

19.51, 18.09.2022 Redakcja
Skomentuj Sklep Lidl w Legionowie. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Policjanci z Legionowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy jednego dnia, w krótkim odstępie czasu próbowali ukraść trzy roboty kuchenne. Wszystkich na gorącym uczynku przyłapała ochrona sklepu. Do zdarzenia doszło w jednym z supermarketów na terenie miasta. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Jak informuje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, kom. Justyna Stopińska, kilka dni temu mundurowi z Legionowa interweniowali w jednym ze sklepów, gdzie miało dojść do kradzieży.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że dwóch mężczyzn działając wspólnie i w porozumieniu chciało przywłaszczyć sobie dwa roboty kuchenne o wartości 4800 złotych. Kiedy ze sprzętem przekroczyli linię kas zareagowała ochrona i ujęła jednego nich, zaś drugi mężczyzna oddalił się z placówki handlowej. Ujętego przez ochronę 36-latka policjanci zatrzymali i rozpoczęli poszukiwania jego wspólnika. 

Na podstawie przekazanego przez ochronę rysopisu, został on rozpoznany i zatrzymany przez kryminalnych na jednej z ulic w mieście już kilka minut po zdarzeniu. 48-latek dołączył do przebywającego już w legionowskiej komendzie 36-latka. 

Kolejna kradzież. Ten sam sklep, ten sam robot

Kiedy policjanci wykonywali czynności procesowe z zatrzymanymi chwilę wcześniej mężczyznami, dyżurny komendy dostał kolejne zgłoszenie o kradzieży. Do przestępstwa doszło w tej samej placówce handlowej, a łupem złodzieja był ten sam model robota kuchennego wartości 2400 złotych. Tym razem ujętym przez ochronę, a następnie zatrzymanym przez policjantów okazał się 55-letni mężczyzna, który także trafił do legionowskiej jednostki.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży. Dodatkowo 36 i 48-latek za popełnione przestępstwo odpowiedzą wspólnie i w porozumieniu. Skradziony sprzęt AGD wrócił na półki sklepowe.

"Lidlomix" - obiekt pożądania?

Z  informacji, do których dotarła redakcja Legio24.pl wynika, że do kradzieży doszło w znajdującym się przy ul. Jagiellońskiej sklepie Lidl, a obiektem pożądania złodziei był robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart, potocznie zwany “Lidlomixem”.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%