Zamknij
REKLAMA

Są dodatkowe pieniądze na remont ulicy Olszankowej w Legionowie

06:32, 23.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Dodatkowe pieniądze na remont ulicy Olszankowej w Legionowie. Fot. Legio24.pl
REKLAMA

Urząd Miasta Legionowo otrzymał dodatkowe pieniądze na remont ul. Olszankowej. 1 mln 800 tys. zł przekazał samorząd Województwa Mazowieckiego - czytamy w przesłanym w środę (22.06) komunikacie Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze zostały przyznane w ramach programu “Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. 

Remont ul. Olszankowej w Legionowie - na odcinku od ul. Sikorskiego do Jana Pawła rozpocznie się niebawem. Zrealizuje go firma TiT Bruk z Nowego Miasta. Wybrana ona została w drugim, dotyczącym tej inwestycji, przetargu.

Jakie prace zostaną wykonane na ul. Olszankowej?

W ramach inwestycji zostanie wymieniona jej nawierzchnia, wybudowane zostaną także chodniki o nawierzchni z kostki betonowej. Ratusz zaplanował również budowę ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszo - rowerowego.

Przebudowane mają być także skrzyżowanie z ul. Jana Pawła I oraz zjazdy w ulicę Sikorskiego. Skrzyżowania z Sikorskiego, jak i z Projektowaną mają być wyniesione, aby zwalniać ruch samochodowy.

Inwestycja z problemami… finansowymi

Legionowski ratusz do remontu ul. Olszankowej podchodził dwa razy. Pierwszego przetargu nie udało się rozstrzygnąć, ponieważ oferty firm budowlanych znacznie przewyższały kwotę, jaką Urząd Miasta miał zarezerwowaną na ten cel. 

Drugi przetarg, ogłoszony w kwietniu tego roku, udało się rozstrzygnąć tylko dlatego, że Rada Miasta Legionowo podczas majowego posiedzenia zwiększyła o pół miliona budżet przeznaczony na wykonanie prac.

Kiedy zakończenie remontu?

Wykonawca ma 3 miesiące na wykonanie remontu ul. Olszankowej od momentu wejścia na teren budowy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, prace powinny zakończyć się we wrześniu.

Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym artykule:

[ZT]116616[/ZT]
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%