Zamknij
REKLAMA

Nowy plan zagospodarowania Bukowca A. Będą mogły pojawić się szeregowce i bloki

06:12, 09.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Legionowski Bukowiec z lotu ptaka. Fot. arch. Sky Ad
REKLAMA

Urząd Miasta Legionowo zaprasza mieszkańców Bukowca A na dyskusję w sprawie uchwalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego tej części miasta. Spotkanie odbędzie się 20 maja w sali konferencyjnej ratusza. Warto dodać, że projekt planu wzbudza ogromne kontrowersje wśród mieszkańców. Ich zdaniem uchwalenie jego zapisów spowoduje większe dogęszczenie zabudowy Bukowca A i zmniejszenie liczby dostępnych miejsc parkingowych.

Mieszkańcy Bukowca A mobilizują się, aby licznie wziąć udział w planowanych przez ratusz konsultacjach. Na ulicach można spotkać się z ogłoszeniami , które zachęcają, by 20 maja stawić się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W ogłoszeniach czytamy między innymi:

“Przyjęcie projektu w obecnej postaci oznacza dalsze zagęszczanie zabudowy, a tym samym: budynki stojące praktycznie ściana przy ścianie, brak miejsc parkingowych, zmniejszenie powierzchni terenów zielonych”.

Przeciwnicy uchwalenia zaproponowanego przez UM Legionowo planu zagospodarowania przestrzennego zwracają przy tym uwagę na czysto praktyczne skutki jego przyjęcia.

- Trzeba się przygotować na jeżdżenie po okolicy 15 minut, aby znaleźć miejsce do parkowania. Koniec z grillowaniem w ogrodzie, bo dziwnie się grilluje jak sąsiad z bloku obok widzi naszą karkówkę na ruszcie - czytamy w ogłoszeniu.

Społecznicy z Bukowca A zachęcają swoich sąsiadów, by wzięli udział w planowanych konsultacjach i wyrazili stanowczy sprzeciw wobec zaproponowanych przez władze miasta zmian. 

Co zakłada projekt, który wzbudza tak ogromne kontrowersje?

Przede wszystkim pozwala na dalsze zagęszczenie Bukowca A, w tym zabudową szeregową. Dla przykładu w dużej części dzielnicy na każdych 250 m2 gruntu będzie można postawić jeden segment, czyli na 1000 m2 działki pozwoli na wybudowanie aż 4 segmentów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Zagęszczenie zabudowy wpłynie także ujemnie na liczbę miejsc parkingowych i zmniejszenie się powierzchni terenów zielonych. W części dzielnicy dopuszczona będzie zabudowa wielorodzinna, czyli po prostu bloki.

Zgodnie z art. 18 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.

Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Miasta Legionowo z oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 09.06.2022 r. (włącznie).

Wnoszący uwagę podaje swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby.

UM Legionowo

Projekt planu jest dostępny TUTAJ.

Jakiej części miasta dotyczy zmiana planu?

Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dotyczy Bukowca A. To obszar pomiędzy torami kolejowymi, a ul Wiejską, ograniczony z jednej strony lasem, a z drugiej DK 61.

Dyskusja nad planem już wkrótce

Zbliżająca się dyskusja nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego dla Bukowca A odbędzie się po raz drugi - tym razem po wprowadzeniu do projektu zaakceptowanych przez władze miasta uwag mieszkańców. 

Spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AnnAnn

0 0

Dziś Bukowiec A, a za chwilę pozostałe dzielnice. Trzeba być i pokazać że miasto nie należy tylko do Prezydenta Miasta i Jego radnych a do nas Mieszkańców, którzy nie godzimy się na „patodeweloperkę”. 17:22, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%